1825J1000155JXR
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP CER 1.5UF 100V X7R 1825
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
1825J1000155JXR PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:1.5 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)