C2012NP02A272J125AA
Description
CAP CER 2700PF 100V NP0 0805
DataSheet
C2012NP02A272J125AA PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:2700 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:High Temperature
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)