GRJ21AR72E332KWJ1D
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 3300PF 250V X7R 0805
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GRJ21AR72E332KWJ1D PDF
Type Description
Series:GRJ
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:3300 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)