VJ1210A330JXGAT5Z
Manufacturer
Vishay / Vitramon
VIGOR # :
Description
CAP CER 33PF 1KV NP0 1210
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
VJ1210A330JXGAT5Z PDF
Type Description
Series:VJ HVArc Guard™
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:33 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.067" (1.70mm)