MR062C223KAA
Description
CAP CER 0.022UF 200V X7R RADIAL
DataSheet
MR062C223KAA PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.022 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max):0.290" (7.36mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)