CKC21X512KEGAC7210
Description
KC-LINK 2220 5.1NF 1200VDC C0G
DataSheet
CKC21X512KEGAC7210 PDF
Part Status:Active
Capacitance:5100 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:1200V (1.2kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:Low ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:0.240" L x 0.197" W (6.10mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.087" (2.20mm)