GMC02X5R104J6R3NT
Description
CAP CER 0.1UF 6.3V X5R 0201
DataSheet
GMC02X5R104J6R3NT PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.1 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:6.3V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)