CAS18C221KAGGC
Description
SFTY 1812 220PF X2 250 C0G 10%
DataSheet
CAS18C221KAGGC PDF
Part Status:Active
Capacitance:220 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:250VAC
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.053" (1.35mm)