GMC21CG150J100NT
Description
CAP0805 COG 15PF 5% 100V
DataSheet
GMC21CG150J100NT PDF
Part Status:Active
Capacitance:15 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.055" (1.40mm)