1808J6300182MXR
Description
CAP CER 1800PF 630V X7R 1808
DataSheet
1808J6300182MXR PDF
Part Status:Active
Capacitance:1800 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)