VY2222M35Y5US63V0
Description
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL
DataSheet
VY2222M35Y5US63V0 PDF
Type Description
Series:VY2
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:2200 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:440VAC
Temperature Coefficient:Y5U (E)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):0.512" (13.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)