DE11XRB150KA4BR01F
Description
CAP CER 15PF 500V SL RADIAL
DataSheet
DE11XRB150KA4BR01F PDF
Type Description
Series:DE1
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:15 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:SL
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):0.354" (9.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)