C0805X562M4JACAUTO
Description
CAP CER 5600PF 16V U2J 0805
DataSheet
C0805X562M4JACAUTO PDF
Type Description
Series:SMD Auto U2J Flex
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:5600 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:U2J
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.88mm)