C0805X912K4JAC7800
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CAP CER 9100PF 16V U2J 0805
DataSheet
C0805X912K4JAC7800 PDF
Type Description
Series:SMD Comm U2J Flex
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:9100 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:U2J
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.034" (0.87mm)