C1210C104KBRACAUTO
Description
CAP CER 0.1UF 630V X7R 1210
DataSheet
C1210C104KBRACAUTO PDF
Type Description
Series:SMD Auto X7R HV
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.1 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL, High Voltage
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive, Bypass, Decoupling
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.110" (2.80mm)