CAS18C272MARGC
Description
SFTY 1812 2.7NF X2 250 X7R 20%
DataSheet
CAS18C272MARGC PDF
Part Status:Active
Capacitance:2700 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:250VAC
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.110" (2.80mm)