FA24X7R2E332KNU00
Description
CAP CER 3300PF 250V X7R RADIAL
DataSheet
FA24X7R2E332KNU00 PDF
Type Description
Series:FA
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:3300 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)