CGA8N4X7T2W474M230KE
Description
CAP CER 0.47UF 450V X7T 1812
DataSheet
CGA8N4X7T2W474M230KE PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:0.47 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:450V
Temperature Coefficient:X7T
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive, Boardflex Sensitive
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.102" (2.60mm)