C1812C270JCGACTU
Description
CAP CER 27PF 500V C0G/NP0 1812
DataSheet
C1812C270JCGACTU PDF
Type Description
Series:SMD Comm C0G HV
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:27 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL, High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)