CC45SL3DD100JYGNA
Description
CAP CER 10PF 2KV SL RADIAL
DataSheet
CC45SL3DD100JYGNA PDF
Type Description
Series:CC45
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:10 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Temperature Coefficient:SL
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.217" Dia (5.50mm)
Height - Seated (Max):0.374" (9.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)