GCJ188R92A393KA01D
Description
CERAMIC CAP AEC-Q200
DataSheet
GCJ188R92A393KA01D PDF
Type Description
Series:GCJ
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.039 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X8R
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)