C0805C333K2RECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 33NF 200V X7R 10%
DataSheet
C0805C333K2RECAUTO7210 PDF
Type Description
Series:ESD SMD Auto X7R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.033 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive, ESD Protection
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.043" (1.10mm)