FG14C0G2A822JNT00
Description
CAP CER 8200PF 100V C0G RADIAL
DataSheet
FG14C0G2A822JNT00 PDF
Type Description
Series:FG
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:8200 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)