VJ2225A122JBLAT4X
Description
CAP CER 1200PF 630V NP0 2225
DataSheet
VJ2225A122JBLAT4X PDF
Part Status:Active
Capacitance:1200 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)