3530N681J103LE
Manufacturer
NOVACAP
VIGOR # :
Description
CAP CER 680PF 10KV C0G/NP0 RAD
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
3530N681J103LE PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:680 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:10000V (10kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.500" L x 0.350" W (12.70mm x 8.89mm)
Height - Seated (Max):0.575" (14.60mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.380" (9.65mm)