MD011C182KAB
Description
CAP CER 1800PF 100V X7R 2-DIP
DataSheet
MD011C182KAB PDF
Part Status:Active
Capacitance:1800 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:2-DIP
Size / Dimension:0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.175" (4.45mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.325" (8.25mm)