SA105E333MAA
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.033UF 50V Z5U AXIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
SA105E333MAA PDF
Type Description
Series:SpinGuard® SA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.033 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:Z5U
Operating Temperature:10°C ~ 85°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)