CL32B102KJFNNNE
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
VIGOR # :
Description
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1210
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CL32B102KJFNNNE PDF
Type Description
Series:CL
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Capacitance:1000 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)