C1812X822KGRAC7800
Description
CAP CER 8200PF 2KV X7R 1812 FLEX
DataSheet
C1812X822KGRAC7800 PDF
Type Description
Series:SMD Comm X7R HV Flex
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:8200 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.087" (2.20mm)