C0402C472K5RECAUTO7411
Description
CAP CER 0402 4.7NF 50V X7R 10%
DataSheet
C0402C472K5RECAUTO7411 PDF
Type Description
Series:ESD SMD Auto X7R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:4700 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive, ESD Protection
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)