PD0200BJ25138BF1
Manufacturer
Vishay / Beyschlag
VIGOR # :
Description
CAP CER 250PF 15KV R7 DISK
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
PD0200BJ25138BF1 PDF
Type Description
Series:P
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:250 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:15000V (15kV)
Temperature Coefficient:R7
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:-
Mounting Type:Requires Holder
Package / Case:Disk, Metal Fitting - Threaded
Size / Dimension:7.874" Dia (200.00mm)
Height - Seated (Max):1.772" (45.00mm)