C410C242G1G5TA
Description
CAP CER 2400PF 100V C0G AXIAL
DataSheet
C410C242G1G5TA PDF
Type Description
Series:AxiMax 400 Comm C0G
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:2400 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)