C901U331KVYDCA7317
Description
CAP CER 330PF 400VAC Y5P RADIAL
DataSheet
C901U331KVYDCA7317 PDF
Type Description
Series:C900AH SFTY X1-400 Y1-400
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:330 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:400VAC
Temperature Coefficient:Y5P (B)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X1, Y1
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.276" Dia (7.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)