GRM31A5C2E471JWA1D
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 470PF 250V C0G/NP0 1206
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
GRM31A5C2E471JWA1D PDF
Type Description
Series:GRM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:470 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.039" (1.00mm)