CL21B182KDCNNNC
Description
CAP CER 1800PF 200V X7R 0805
DataSheet
CL21B182KDCNNNC PDF
Type Description
Series:CL
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:1800 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:200V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)