1808J0160333GFT
Description
CAP CER 0.033UF 16V C0G/NP0 1808
DataSheet
1808J0160333GFT PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.033 µF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Temperature
Ratings:-
Applications:High Reliability
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)