C1206X5R6R3-226MNP
Manufacturer
Venkel LTD
VIGOR # :
Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1206
DataSheet
C1206X5R6R3-226MNP PDF
Type Description
Series:C
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:22 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:6.3V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.52mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)