CL32A106KPINNWE
Description
CAP CER 10UF 10V X5R 1210
DataSheet
CL32A106KPINNWE PDF
Part Status:Active
Capacitance:10 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.087" (2.20mm)