VJ1206A470JXJPW1BC
Description
CAP CER 47PF 16V C0G/NP0 1206
DataSheet
VJ1206A470JXJPW1BC PDF
Part Status:Active
Capacitance:47 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)