CKC18C822MDGAC7800
Description
KC-LINK 1812 8.2NF 1000VDC C0G
DataSheet
CKC18C822MDGAC7800 PDF
Type Description
Series:KC Link Comm C0G
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:8200 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:Low ESL, High Voltage, High Temperature
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.185" L x 0.126" W (4.70mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)