C3225CH2J562K160AA
Description
CAP CER 5600PF 630V CH 1210
DataSheet
C3225CH2J562K160AA PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:5600 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:CH
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)