1210J0256P80DCT
Description
CAP CER 6.8PF 25V C0G/NP0 1210
DataSheet
1210J0256P80DCT PDF
Part Status:Active
Capacitance:6.8 pF
Tolerance:±0.5pF
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)