D332K39Y5PL63L0R
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 3300PF 500V Y5P RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
D332K39Y5PL63L0R PDF
Type Description
Series:D
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:3300 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:Y5P (B)
Operating Temperature:-30°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.375" (9.52mm)