VJ1812A332KBEAT4X
Description
CAP CER 3300PF 500V NP0 1812
DataSheet
VJ1812A332KBEAT4X PDF
Part Status:Active
Capacitance:3300 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)