CKG57KX7R1E106K335JJ
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CAP CER 10UF 25V X7R SMD
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CKG57KX7R1E106K335JJ PDF
Type Description
Series:MEGACAP, CKG
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:10 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:Nonstandard SMD
Size / Dimension:0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.138" (3.50mm)