CHV1808N3K0332KXT
Description
CAP CER 3300PF 3KV X7R 1808
DataSheet
CHV1808N3K0332KXT PDF
Part Status:Active
Capacitance:3300 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.181" L x 0.079" W (4.60mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.087" (2.20mm)