BF025016WC25038BH1
Description
CAP CER 25PF 9KV R42 AXIAL
DataSheet
BF025016WC25038BH1 PDF
Part Status:Active
Capacitance:25 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:9000V (9kV)
Temperature Coefficient:R42
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Package / Case:Axial, Can
Size / Dimension:0.984" Dia x 0.630" W (25.00mm x 16.00mm)