CGA3E3X8R2A333M080AB
Description
CAP CER 0.033UF 100V X8R 0603
DataSheet
CGA3E3X8R2A333M080AB PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.033 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X8R
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:High Temperature
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)