1812J0100100GCR
Manufacturer
Syfer
VIGOR # :
Description
CAP CER 10PF 10V C0G/NP0 1812
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
1812J0100100GCR PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:10 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:10V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)