FK22C0G2J223J
Description
CAP CER 0.022UF 630V C0G RADIAL
DataSheet
FK22C0G2J223J PDF
Package:Bulk
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:0.022 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)